• Mikuláš

• Keďže Mikuláš má 5. a 6. decembra veľa práce, aby cez deň stihol obehnúť všetky materské a základné školy a v noci ešte všetky domácnosti s malými deťmi, tak ku nám zavítal v štvrtok 8. decembra. Stretnutie sa uskutočnilo v kultúrnej sále Obecného úradu v Períne. Najprv prebehla spoločná zábava s materskou školou, základnou školou a Centrom voľného času z Košíc. Potom už ostali len školáci, ktorí si zasúťažili a zatancovali. Nasledovalo stretnutie s Mikulášom, ktorému museli žiaci niečo zarecitovať alebo zaspievať. Všetci dostali balíčky a spoločne sa vyfotografovali s Mikulášom. Na záver sme sa rozlúčili diskotékou.

• V školskom roku 2022/23 sa informatickej súťaže iBobor zúčastnilo 124 574 súťažiacich.

Prebiehala 7. - 11. novembra 2022. Naši žiaci súťažili v kategóriach Drobci a Bobríci.

V utorok 8. novembra súťažilo 24 566 Drobcov (2. a 3. ročník ZŠ) a v piatok 11. novembra súťažilo 32 369 Bobríkov (4. a 5. ročník ZŠ). Úspešnými riešiteľmi z našej školy sa stali 2 žiaci v kategórii Drobci a 1 žiak v kategórii Bobríci. Všetkým gratulujeme.