• ŠKOLSKÝ SEMAFOR aktualizácie k 4. 2. 2022

• Karanténa

Čo je karanténa? Karanténa je pre osoby, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19 počas obdobia 2 dní pred jej testovaním alebo objavením sa prvých klinických príznakov.

Trvanie: 5 dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou, pokiaľ sa počas posledných 24 hodín pred ukončením karantény nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov.

Koniec karantény: a) pri bezpríznakovom priebehu po 5 dňoch,

b) v prípade príznakov je potrebné kontaktovať lekára.

Po ukončení karantény tieto osoby musia mať 5 dní prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2 (deti môžu mať rúška).

Všeobecný lekár nevydáva potvrdenie o ukončení karantény.

Pri návrate do školy  sa nevyžaduje potvrdenie o ukončení karantény od lekára, rodič predloží iba „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ (ak neprítomnosť trvala max. 5 vyučovacích dní).

Ak žiak vynechal viac ako 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú), predloží:

• písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti,
            • potvrdenie od lekára.