• Otvorenie školského roka 2021/2022

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022 sa uskutoční

v štvrtok  2. septembra 2021 o 8,30 hod.

Informácie o jeho priebehu:

• Žiak odovzdá najneskôr 2.9.2021 Vyhlásenie o bezpríznakovosti (najlepšie prostredníctvom EduPage). Tlačivo je dostupné aj vo vstupnej hale školy, alebo si ho môžete stiahnuť tu.
            • Zákonný zástupca predkladá pri nástupe do školy a pri každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, alebo priamo cez EDUPAGE.
            • Medzi základné podmienky účasti na vyučovaní patrí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest pre žiakov v základných školách v zmysle platnej vyhlášky ÚVZ SR. Prosíme preto rodičov, aby zabezpečili pre žiaka minimálne dve rúška na každý deň (jedno má slúžiť ako náhradné) a jednorazové vreckovky.
            • Žiak nesmie počas vyučovania javiť žiadne príznaky na ochorenie COVID-19. V opačnom prípade budeme kontaktovať rodičov.

2.9.2021 (štvrtok) od 8,30 – 9,45 hod.

• Príchod žiakov do školy o 8:30 hod. pred hlavný vchod.
              • Triedni učitelia zhromaždia žiakov svojej triedy.
              • Žiak, ktorý nebude mať vyhlásenie  o bezpríznakovosti, nemôže vstúpiť do budovy školy.
              • Žiaci vstupujú do budovy školy len v sprievode triedneho učiteľa s rúškom a pri vstupe si dezinfikujú ruky.
              • Žiaci 1. ročníka môžu vstúpiť len s jedným zákonným zástupcom s vypísaným Vyhlásením o bezpríznakovosti návštevníka (nájdete to aj v prílohe)
              • Slávnostné otvorenie školského roka bude od 8:30 do 9:45 hod., potom žiaci odchádzajú domov.

Program v triede: – organizácia školského roka – školský poriadok pre žiakov – učebné pomôcky – a iné informácie od triednych učiteľov

3.9.2021 (piatok)

Dňa 3.9.2021 budú mať všetci žiaci vyučovacie hodiny s triednymi učiteľkami.

• Pri rannom vstupe do školy bude žiakom námatkovo meraná telesná teplota.
            • Pri vstupe bude prebiehať dezinfekcia rúk.
            • Nástup na obedy bude v určených intervaloch od 11,40 hod do 13,00 hod.
            • Vstup cudzím osobám do priestorov školy je možný len so súhlasom riaditeľa školy a „Písomným vyhlásením o bezpríznakovosti návštevníka“.

Školský klub detí bude fungovať od 3.9.2021 (piatok):

• Popoludňajší školský klub detí bude v prevádzke do 16.30 hod.
            • Pri vyzdvihnutí dieťaťa z ŠKD, rodič sa telefonicky kontaktuje s vychovávateľkami a čaká vonku.

Prílohy:

Vyhlásenie o bezpríznakovosti

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti pre návštevníka

• Oznam k začiatku školského roka - testovanie

Vážení rodičia,

na začiatku školského roka 2021/2022 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR  umožní:

a) jednorazové dobrovoľné testovanie kloktacími PCR testami žiakov, ktorých rodičia prejavia záujem o toto testovanie

b) dobrovoľné samotestovanie doma žiakov, ktorých rodičia prejavia záujem o toto testovanie (žiaci dostanú sadu testov na domáce testovanie)

V najbližších dňoch Vás budeme kontaktovať prostredníctvom Edupage, aby sme zistili Váš záujem. Z tohto dôvodu je potrebné sledovať webovú stránku školy.

• Letná ŠKD

• Žiaci, ktorí sa začiatkom júla zúčastnili letnej ŠKD, okrem hier a aktivít v priestoroch školy navštívili perínske rybníky na bicykloch, Botanickú záhradu a posledný deň zábavné technické centrum -  Steel Park v Košiciach.

• Záver školského roka 2020/21

• Na konci školského roka sme vyhodnotili súťaže, odmenili žiakov, ktorí získali výborný prospech a rozlúčili sa so štvrtákmi.

Všetkým žiakom prajeme krásne prázdniny. Prežite ich v zdraví, pokoji a poriadne si oddýchnite.

• Školský výlet

• Na konci školského roka sme po celom roku dodržiavania prísnych proticovidových opatrení mohli opustiť priestory školy a so žiakmi sme navštívili zábavno - zážitkový areál Údolie Manitou, ktoré sa nachádza pozdĺž Čermeľského potoka, len necelých 6 km od centra Košíc, ako súčasť rekreačnej oblasti Alpinka.

Atmosféru indiánskej dediny tvorilo nielen 6 indiánskych teepee obydlí (1x7m, 2x5,6m a 3x3m) ale aj možnosť vytvoriť si svoje vlastné čelenky, dať sa pomaľovať ako indiáni, zastrieľať si z luku, zahrať si outdoorové indiánske hry, a mnohé ďalšie atrakcie.

• Keď bolo veľmi, veľmi horúco

• Tento rok bol jún veľmi horúcim mesiacom. V niektorých triedach bolo veľmi horúco a dusno, preto sme využili náš altánok a školský dvor na výučbu niektorých predmetov.

• MDD

• 1. jún - Medzinárodný deň detí, deň našich najmenších. Tento deň sme sa v škole neučili, ale vybrali sme sa na výlet na perínske rybníky pozrieť novú vyhliadkovú vežu. Cestou naspäť sme sa zastavili na detskom ihrisku v parku, kde sme si užili preliezky, kolotoč, ...

Ďalšiu oslavu sme mali o týždeň v škole, kde sme sa spolu s Materskou školou zabavili s ujom Ľubom.

Prajeme všetkým deťom, nielen v Deň detí, ale po všetky dni, aby mali šťastné a spokojné detstvo. Aby boli zdravé a dostávali od svojich blízkych čo najviac lásky.