• Profil školy

•      Zriaďovateľom školy je obec Perín-Chym. Škola patrí do vzdelávacej sústavy regionálneho školstva, ktoré  riadi Ministerstvo školstva SR. Ponúka predovšetkým kvalitnú výchovu a vzdelávanie. Snahou je, aby úroveň vzdelávania aj napriek spoločenským trendom nepoklesla. Výchovno-vzdelávací proces sa realizuje v súlade     s platnými učebnými plánmi a osnovami.

Základná škola je neplnoorganizovaná s 1. - 4. ročníkom, ktorá sa nachádza v trojpodlažnej budove. Táto budova pôvodne slúžila ako kasárne SNB. Od 26. septembra 1957 sa začala používať na školské účely. Spádovú oblasť tvoria obce Perín, Chym, Vyšný Lánec a Nižný Lánec.  Dochádzanie je zabezpečené obecným MBUS-om a autobusovou dopravou SAD.

Celá budova je zateplená s novou fasádou. V budove má sídlo aj Materská škola a Školská jedáleň pri MŠ. Škola využíva polovicu druhého podlažia a celé tretie podlažie. Má 3 kmeňové učebne, jednu odbornú učebňu pre výučbu informatickej výchovy, školský klub detí a cvičebňu. Stravovanie je zabezpečené v Školskej jedálni pri MŠ.

K dispozícií je veľký školský dvor, na ktorom sa okrem detského ihriska nachádza aj altánok, ktorý využívajú nielen žiaci ZŠ, ale aj deti z Materskej školy a Školského klubu deti.